Hakkımızda

Bizler, iş hayatının bitmek bilmez koşturmacası ve İstanbul’un trafiğinden kaçmak için yıllar önce başladığımız yelken hobisini işe döndürmeye karar vermiş iki kafadarız.

Yıllardır kiraladığımız yelkenli teknelerle cennet kıyılarımızı, komşu adaları ve Ege’nin gizli güzelliklerini keşfettikten, karşımıza çıkan tekne transferi, yelken eğitimi, eşe dosta kaptanlık fırsatlarını değerlendirdikten sonra ilk yelkenlimiz, ilk göz ağrımız Dufour 382 GL Calypso’yu alarak denizcilik dünyasının meşhur terimi “Donatan” sıfatını kazandık.

Kiralık teknelerde ve charter firmalarında yaşadığımız sıkıntılar bizde, kendi teknelerimizle ve başka bir bakış açısıyla bu sektörde yer alma fikrini oluşturdu. Böylece yine başka bir Dufour, 350 GL Friday’i ailemize kattık.

Artık geri dönülmez yola girmiştik. Yıllardır kiralayan olarak yaşadığımız zorlukların, edindiğimiz tecrübelerin ve bilgi birikiminin ışığında, yelkene gönül vermiş denizcilere ve yeni başlayanlara bu dünyayı çok daha rahat, güvenli ve eğlenceli bir hale getirmek için kolları sıvadık.

Bizleri birleştirecek ortak paydamız yelken aşkının etrafında siz deniz sevdalısı dostlarımızla tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

 

"Rüzgarın kolayına, denizin sakin, neşen daim olsun..!"

                                                                                                                          Sadun BORO